Wynajem mieszkania, na co zwracać uwagę?

Prędzej czy później, staniesz przed wyborem, z jakim każdy z nas musi się zmierzyć. Kupić mieszkanie, czy może wynająć ? Jest też inna opcja, jak zostanie pod skrzydełkiem u rodziców, ale nie o tym dzisiaj będziemy rozmawiać.

W dzisiejszym artykule skupimy się wyłącznie na sytuacji, w której postanowiłeś, że chcesz wynająć mieszkanie. Doskonała decyzja, lecz wiążą się z nią liczne komplikacje, lecz nic się nie martw, postaram się w jasny i zrozumiały sposób przedstawić Ci, kilka ważnych kwestii na, które musisz, zwróci uwagę.

Po pierwsze, wielkość mieszkania. Wszystko zależy, czy chcesz mieszkać sam, lub może z dziewczyną, żoną, kochanką. Ważną kwestią są też, ilość środków, jakimi dysponujesz.

Załóżmy najprostszy model. Jesteś singlem lub dopiero zaczynasz się z kimś spotykać i potrzebujesz kawalerki, żeby zacząć się usamodzielniać. Pieniądze są, ponieważ masz dobrą pracę i stać Cię na opłacenie czynszu.

W takim razie kolejną sprawą, jaką się zajmiemy, jest lokalizacja. Proponowałbym uzależnić to od pracy, nie ma nic gorszego, niż mieć robotę na drugim końcu miasta, i codziennie spędzać po 2 godziny dziennie, na dojazdach, jak nie więcej.

Drugą sprawą jest stan lokum. Tutaj jest już trudniej, bo na pierwszy rzut oka nie dostrzeżesz wszystkich niedoskonałości. Postaraj się jednak przyłożyć do tego i zajrzeć w każdy kąt. Widziałem już nie jedną sytuację jak poprzedni lokatorzy, wynosili wszystko, co się dało z mieszkania tak jak, wężyk do baterii stojących lub wąż stalowy do wody. Pomysłowość i głupota ludzka nie zna granic, więc warto wszystko sprawdzić.

Kolejnym tematem są sąsiedzi. Warto przejść się po klatce i zapukać do kilku mieszkań i popytać, kto tutaj mieszka. Czy jest spokojnie, a może na odwrót, mieszka tu sporo młodzieży i jest wesoło. Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz.

Podsumowując, nie jest to takie trudne, jak się mogło wydawać na początku. Wystarczy, że będziesz pamiętał o kilku detalach i wszystko będzie w porządku. Pamiętaj, tylko aby nigdy nie brać, pierwszej oferty z brzegu, zawsze postaraj się odwiedzić kilka mieszkań, nigdy nie wiesz, czy może następne nie będzie o wiele lepsze i do tego tańsze.