Trwała i łatwa w montażu siatka stalowa

Siatka ogrodzeniowa jest jednym z akcesoriów, które z pewnością z biegiem czasu będą niezbędne na działce lub po prostu w ogrodzie. Siatka stalowa posiada mnóstwo zalet, które w połączeniu z atrakcyjną ceną sprawiają, że cieszą się ogromną popularnością wśród klientów strony dumat.pl/siatki-zgrzewane. W jego asortymencie znaleźć można siatki zgrzewane wykonane z różnych materiałów, w tym z tworzywa sztucznego, stali ocynkowanej, a także jednej z optymalnych opcji, czyli takiej, która łączy dwie wcześniej wymienione, występujące w formie stali ocynkowanej, powlekanej PVC.

Siatka stalowa ogrodzeniowa z dodatkową otuliną wykonaną z PVC jest doskonale zabezpieczona przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, w tym np. niskich temperatur. Wiele z dostępnych modeli odznacza się wysoką odpornością na promieniowanie ultrafioletowe, przez co nie tracą koloru i przez bardzo długi czas zachowują estetyczny wygląd, nawet takie, które nieustannie narażone są na ekspozycję na słońce.

W ofercie firmy Dumat znajdują się takie produkty, jak siatka stalowa ogrodzeniowa, która powlekana jest zarówno PVC wykonanym ze stali ocynkowanej, jak i również takiej, która nie jest zabezpieczona. Pierwsza opcja zapewnia podwójną ochronę przed korozją oraz wyróżnia się wysoką wytrzymałością. Druga z nich jest z kolei dużo tańsza, a w dodatku idealnie sprawdza się, jako rozwiązanie tymczasowe.

Co wyróżnia siatkę stalową ogrodzeniową, wykonaną metodą plecioną? Ten rodzaj siatki składa się ze splecionych ze sobą drutów. W przeciwieństwie do siatki zgrzewanej, w tym przypadku ogniwa nie są ze sobą połączone na stałe. Sprawia to, że siatka nie jest bardzo sztywna, ale oznacza to również, że do odpowiedniego jej naciągnięcia wymagana jest duża siła. Idealnie sprawdza się szczególnie do odgradzania od sąsiadów, a także jako forma zabezpieczenia części posesji, która niekoniecznie dobrze się reprezentuje.

Siatka stalowa ogrodzeniowa – szybkie i łatwe ogrodzenie terenu

Jeżeli zależy nam na czasie spędzonym pomiędzy pięknie utrzymanymi grządkami lub rabatkami, nie warto zapominać o właściwym zabezpieczeniu. Prawidłowa opieka nad roślinnością z pewnością wymaga poświęcenia dużej ilości czasu i środków finansowych, dlatego tak wielu osobom, zależy na tym, aby nie dostały się tam nieproszeni goście. W takiej sytuacji doskonale sprawdza się pleciona siatka stalowa ogrodzeniowa.

Siatka stosowana w ogrodach, bardzo skutecznie radzi sobie z ochroną ogrodu przez różnego rodzaju zniszczeniami. Za pomocą występujących w siatce oczek w odpowiednich rozmiarach, umożliwia jednocześnie cieszyć się nie tylko widokiem idealnie rozwijających się kwiatów i innych roślin, ale i również zabezpieczyć ich w estetyczny i funkcjonalny sposób. Jest to rozwiązanie, które wygląda znacznie bardziej dekoracyjnie, niż np. ciężkie ogrodzenia, które wykonane są z betonu.  Z łatwością można dopasować jej kolor do własnych potrzeb i oczekiwań, co oznacza, że idealnie wtopi się w tło.