Tkaniny do nowoczesnego domu: zasłony, narzuty i pościel

Mamy piękne mieszkanie, doświetlone, umeblowane – z genialną kuchnią i strefą wypoczynkową godną hotelu w Dubaju. To jednak nie koniec wariacji na temat urządzania mieszkania. Dlaczego? Bo prostymi środkami można regularnie kompletnie odmienić charakter naszych wnętrz. W dobry sposób pokazuje to mnogość tkanin, które możemy dowolnie wymieniać? Znudziły Ci się toporne firanki? Możesz kupić zasłony z mikrofibry. Narzuta na łóżko już nie wygląda zbyt dobrze? Nic trudnego, wystarczy kupić stylową narzutę z tworzywa sztucznego lub naturalnego. Obecnie wybór tkanin jest ogromny, a projektanci dopasowują je do minimalistycznych, modernistycznych wnętrz mieszkań i domów. Zobaczcie, co warto kupić w naszym poradniku. Przedstawimy w nim: pościele, narzuty, koce czy dywaniki.

 

Pościel nowoczesna?

Pościel to niezwykle ważna część miejsca, w którym spędzamy po parę godzin każdego dnia – łóżka. Pościel powinna zapewniać nam komfort cieplny, ale także gwarantować odpowiednie odprowadzanie wilgoci. Dlatego też polecam nowoczesne tkaniny oparte na bawełnie. Ten materiał jest stosowany od stuleci i zapewnia nam przede wszystkim wygodę. Co prawda idąc do sklepu najlepiej zwrócić się do kogoś o pokazanie modeli z wysokie jakości bawełny. Słaba jakość to gorszy komfort czy mniejsza trwałość. Dobra pościel może przecież służyć wiele lat.

Stylowe narzuty – wizytówka sypialni

Przejdźmy teraz do zewnętrznej części łóżka, czyli narzuty. Narzuta jest o tyle niesamowitym przedmiotem, że jej kupno zupełnie zmienia wygląd sypialni. W końcu przykrywa całe łóżko! Ale jaka powinna być narzuta? W nowym wzornictwie unika się ornamentów, a stawia się na geometrię i pastelowe kolory. Ważny jest także dobór tkaniny. Jeśli chodzi o narzutę, to proponuję tutaj właściwie bez wahania mikrofibrę. Jest to tworzywo sztuczne idealne do narzut. Nie trzeba go prasować, zabrudzenia bardzo łatwo schodzą, a z samym praniem nie ma żadnego problemu. Gdy leżymy na łóżko, to nie musimy się także martwić o wszelkie zagniecenia. Wystarczy co jakiś wyprać i ładnie rozwiesić.

Zasłony czy firanki?

Czasy ciężkich firan minęły już dawno. Było to po prostu zbyt niepraktyczne. Teraz warto postawić na zasłony w jednolitym kolorze (np. pasującym do narzuty czy poduszek), które skutecznie osłonią sypialnię przed promieniami Słońca, ale jednocześnie nie będą przyciągały kurzu. Co więcej, nowoczesne zasłony z mikrofibry nie wymagają suszenia ani maglowania. Po regularnym praniu trzeba je po prostu wywiesić na miejsce. Pięknie pachnące tkaniny będą suche nawet po jednej godzinie (zależy od warunków w mieszkaniu i na zewnątrz). Jeśli chodzi o koce i pledy, to sprawdzone są już modele z polaru (ze zrecyklingowanych butelek PET!).