Sypialnia Twoich marzeń

Urządzenie sypialni wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Należy przemyśleć, czy zamierzamy w niej tylko spać, czy jeśli mamy niewielkie mieszkanie będzie nam służyć również jako np. biuro. Dobre planowanie jest istotne, ponieważ sypialnia jest miejscem relaksu. Jeśli popełnimy za dużo architektonicznych i dekoratorskich gaf to pomieszczenie będzie nas irytować zamiast uspokajać.

 

Projektowanie wnętrza sypialni

Jeśli już wiemy jakie funkcje musi spełniać nasz pokój to możemy rozpocząć projektowanie. Tutaj są dwie drogi: jedna to wynajmujemy fachowca, który przygotuje plan wystroju  od A do Z lub też robimy to sami. Musimy jednak pamiętać, że wynajęcie projektanta wnętrz wiąże się z wyższymi kosztami, niż planowanie we własnym zakresie. Niewątpliwym plusem takiej współpracy jest natomiast fakt, że projektanci często mają lepsze rozeznanie w rynku mebli, akcesoriów itp. niż my. Jeśli w wizualizacji będzie przedstawiona komoda z szufladami to od razu uzyskamy informację co to za model, w jakiej cenie i mamy pewność, że wymiary będą pasować. Jeśli sami podejmujemy się projektowania to również może się udać i zaoszczędzimy kilka złotych, jednak potrzebna jest do tego wyobraźnia przestrzenna.

 

Wszystko powinno być spójne

Sypialnia ma nam odpowiadać, ponieważ jest to nasz pokój i zazwyczaj gości do niego nie wprowadzamy. Z tego powodu mamy dużą dowolność w tym jakie meble tam umieścimy jednak ogranicza nas co innego. Jest to miejsce odpoczynku, czyli powinno nas wyciszać i być przytulne. Styl w jakim urzadzimy sypialnie zależy od preferencji jednak ważne, aby był on spójny. Jeśli chcemy wstawić meble skandynawskie to powinniśmy sobie darować wieszanie kolorowej maski kupionej na wycieczce w Afryce. Również oświetlenie jest istotne. Jeśli nawet nie czytamy w łóżku warto w sypialni przewidzieć miejsce na lampkę nocną lub kinkiety, które będą miały przygaszone światło. Po całym dniu takie oświetlenie nie męczy wzroku. Sypialnia to również dobre miejsce na półki z książkami oraz drobne rośliny. Unikajmy przeładowania tego pomieszczenia, nic nie powinno nas rozpraszać.