STOLIK POMOCNICZY – JAK WYBRAĆ I GDZIE GO UMIEŚCIĆ?

O stoliku kawowym albo nocnym słyszał chyba każdy, jednak na rynku dostępne są również stoliki pomocnicze, które charakteryzują się dużą funkcjonalnością i praktycznością. Gdzie warto zaplanować dla niego miejsce i jak wybrać model najlepszy dla siebie?

Stolik pomocniczy – idealne miejsce

Stolik pomocniczy to po prostu dodatkowy stolik, który przyda się np. podczas relaksu na fotelu czy kanapie. Jest on wsparciem dla stolika kawowego czy stolika do salonu, który zazwyczaj ustawiamy pośrodku strefy wypoczynkowej w salonie lub w pobliża łóżka w sypialni. Może stać również z boku – jego zaletą jest to, że nie musi mieć jednego ustalonego miejsca. Z zasady jest on lekki i funkcjonalny, aby w łatwością móc go przemieszczać. Ciekawym rozwiązaniem są też modele z kółkami.

Coraz bardziej popularne są zestawy składające się ze stolika kawowego i pomocniczego. Ten drugi przeważnie można schować pod ten pierwszy, zaoszczędzając trochę miejsca.

Jak wybrać model idealny dla siebie?

W każdym mieszkaniu potrzebna jest różnorodność – z łatwością można ją osiągnąć poprzez stolik pomocniczy. Dobrym rozwiązaniem są modne stoliki klosze, we wnętrzu których można przechowywać koce, poduszki czy gazety. Jeśli więc szukasz pięknego i praktycznego stolika, który zaoferuje dodatkowe miejsce do przechowywania, warto zdecydować się na taki model.

Modne i efektowne są również drewniane stołki – idealne na kubek herbaty, dekoracyjną roślinę czy inne ozdoby. Na rynku dostępne są również okrągłe metalowe stoliki na cienkich nóżkach. Są lekkie i przez to praktyczne, ponieważ z łatwością można je przestawiać i dostosowywać do swoich potrzeb.