Salonowe must have

Salon – miejsce podejmowania gości, spędzania czasu wspólnie z rodziną oraz relaksu po całym dniu pracy. Tak różnorodne funkcje salonu sprawiają, że urządzając to wnętrze należy pamiętać zarówno o aktualnie panujących trendach, zaaranżować je ze smakiem, ale także wygodnie. Domownicy powinni czuć się w salonie komfortowo. Przyglądając się aranżacją salonów można łatwo zauważyć, że niezależnie od stylu w jakim są one zrobione, pewne meble zawsze pojawiają się w każdej aranżacji. Oto meble, które w salonie stanowią totalne must have.

 

  1. Kanapy – służą zarówno do usadzania gości podczas ich wizyt, jak i wygodnego wyciągnięcia się na niej wieczorem w ramach relaksu po całym dniu. Z tego też powodu kanapa powinna być wygodna. W zależności od potrzeb należy też dostosować jej rozmiar. Kupując ten mebel do salonu dobrze jest wziąć pod uwagę rozmiary pomieszczenia oraz to jak liczną mamy rodzinę czy ilu gości jednocześnie nas odwiedza. Do mniejszych salonów zamiast dużej kanapy można wybrać mniejszą sofę i uzupełnić ją fotelami lub miękki pufami. Natomiast przy licznej rodzinie z pewnością sprawdzą się narożniki. Jeśli planujemy podejmować gości na noc dobrze jest zaopatrzyć się w rozkładaną kanapę.
  2. Ławy i stoliki kawowe – w zasadzie nie ma salonu, w którym by się one nie znalazły. Powinny być stylistycznie dopasowane do całej aranżacji i do kanapy. Przed kanapami często ustawia się ławy dębowe lub wykonane z innych gatunków drewna, bądź innych materiałów. Dzięki temu można na nich położyć kubki, czy inne przedmioty, które chcemy mieć pod ręką. Ławy dębowe do salonu ułatwiają także podejmowanie gości, bo można na nich ustawić serwis do herbaty i poczęstunek. W niektórych aranżacjach rezygnuje się z ławy na rzecz niewielkich, stolików kawowych, które ustawiane są przy każdym fotelu oraz kanapie. W ten sposób także można podejmować gości, wówczas każdy z nich ma swoją własną filiżankę oraz wyłącznie jemu dedykowany poczęstunek na własnym stoliku.
  3. Szafka pod telewizor – w salonie nie może zabraknąć także szafki pod telewizor. Jest to najczęściej niewysoka, długa szafka z szufladami bądź półkami. Najczęściej ustawiana naprzeciw kanapy. Na blacie szafki ustawiany jest telewizor. Nawet jeśli w pomieszczeniu nie ma telewizora lub jest ona zawieszony na ścianie, to i tak w wielu aranżacjach szafkę ustawia się pod nim. Jest ona bowiem miejscem do przechowywania wielu przedmiotów.

 

Te trzy podstawowe meble: kanapa, ławy dębowe do salonu, czy szerzej ławy oraz szafka na telewizor to absolutne must have każdego salonu i w każdym salonie można je znaleźć. Obok nich często pojawiającym się salonowym motywem jest telewizor. Choć stopniowo przestaje być on tak popularny w salonach, jak jeszcze kilka lat temu, to jednak nadal ciesz się uznaniem znacznej części właścicieli salonów. Nowoczesna technologia sprawia, że w wielu aranżacjach odbiornik telewizyjny jest zawieszany na ścianie. To z pewnością jest sposobem na oszczędność przestrzeni, którą można zaaranżować w inny sposób.