Kursy rysunku architektonicznego zalubowski.pl

Każdy, kto marzy o zawodzie architekta, musi mieć świadomość, że na początku jego drogi będzie musiał zająć się rysunkiem. Jest to bowiem nieodłączny element kariery architekta. Aby przejść ten trudny etap, należy sięgnąć, po pomoc doświadczonego nauczyciela. Jedną ze szkół oferującą kurs rysunku architektonicznego jest akademia pana Rafała Zalubowskiego.

Studia architektoniczne, a później zawód architekta, wymaga umiejętności dokładnego rysowania. Prawdziwy architekt jest w stanie przenieść projekt budynku, będący wizją w jego głowie, wprost na papier. Aby jednak tego dokonać, architekt musi wiedzieć jak posługiwać się ołówkiem.

Tajniki rysunku to bardzo specyficzna dziedzina. Według niektórych wymierająca z powodu postępującej cyfryzacji i komputeryzacji.

Kim jest Rafał Zalubowski?

Swoją karierę malarską rozpoczął od ukończenia Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem pod okiem Arkadiusza Walocha. Następnie studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, m.in. w pracowni rysunku prof. Jacka Gaja i w pracowni miedziorytu prof. Stanisława Wejmana. Tam zdobył ogromne doświadczenie, którym obecnie dzieli się z młodymi artystami oraz osobami, które aspirują na studia architektoniczne. Rafał Zalubowski jest specjalistą od grafiki warsztatowej i projektowej.

Co daje kurs rysunku architektonicznego Rafała Zalubowskiego?

Rafał Zalubowski przeprowadzi przez każdy etap edukacji artystycznej, niezbędnej do architektonicznej kariery. Wśród przydatnych umiejętności, które rozwiną się podczas kursu, znajdzie się między innymi – konstruowanie odpowiedniej perspektywy, kompozycję architektoniczną oraz rysunkowe projektowanie urbanistyki, czy też przyrody. Wszystko to oczywiście pod okiem nie tylko doświadczonego rysownika, ale też pedagoga. Kurs doskonale przygotuje każdego maturzystę, a umiejętności zdobyte na kursie będą przydatną rzeczą w późniejszych studiach architektury.

Rafał Zalubowski pomógł już wielu młodym osobom, które zapragnęły podszkolić rysowanie. Dzięki jego doświadczeniu oraz artystycznej duszy zrodziła się niejedna gwiazda, która tworzy odważne i piękne projekty budzące podziw wśród wykładowców.