Keramzyt antypoślizgowy i jego zastosowanie

Keramzyt jako kruszywo mineralne posiada bardzo wiele zastosowań- zarówno w budowlance jak i w ogrodnictwie. Materiał ten jest też szeroko dostępny i nikt nie powinien mieć problemów z zaopatrzeniem się w worki z keramzytem w markecie budowlanym czy sklepie ogrodniczym. Workowany w produkty o różnej frakcji, często też są opisane jako materiały szczególnego zastosowania. I tak, możemy zakupić keramzyt ogrodniczy, który jest stosowany do rozluźniania struktury podłoża pod uprawy lub jako materiał drenujący do sadzenia roślin.

Szczególną odmianą keramzytu ogrodniczego jest ten bezpyłowy stosowany do hydroponiki pasywnej. Inną odmianę stanowi keramzyt izolacyjny, który posiada odpowiednią grubość i który można wykorzystać na przykład do zaizolowania podłogi ze względu na jego bardzo dobre parametry cieplne. Ciekawym produktem jest też keramzyt antypoślizgowy, który wykorzystuje się do zasypywania oblodzonych powierzchni w sezonie zimowym. Materiał ten doskonale sprawdza się w codziennej praktyce.

 

Dlaczego akurat keramzyt antypoślizgowy?

 

Cechą charakterystyczną keramzytu antypoślizgowego jest fakt, że jest drobnoziarnisty, a co za tym idzie można nim posypywać jezdnie, wjazdy do garażów oraz chodniki w sezonie zimowym. Jest to też materiał wyjątkowo lekki, mrozoodporny i antypoślizgowy. Co ważne, nie zawiera on soli, a co za tym idzie nie przyczynia się do korozji metali, nie niszczy karoserii pojazdów, obuwia ani odzieży, nie ma tez negatywnego wpływu na rośliny- jest to bowiem materiał całkowicie ekologiczny. Jest to więc lepszy patent na oblodzone powierzchnie od soli drogowej.

Keramzyt antypoślizgowy można zakupić w większych workach na własny użytek, aby obsypywać nim oblodzone powierzchnie na własnej posesji na chodniku czy przy wyjeździe z garażu. Spokojnie można rozprowadzać go z wykorzystaniem szufel oraz łopat. Co istotne, nie jest ciężki, jego zastosowanie jest więc wyjątkowo proste. Kolejną zaletą keramzytu antypoślizgowego jest to, że jeśli to możliwe, po sezonie można go zebrać, a następnej zimy wykorzystać ponownie. Tym samym jego zakup jest bardzo opłacalny.