Kanapy do salonu w stylu skandynawskim, czyli wygoda i funkcjonalność, której pragniemy w naszych domach!

Skandynawski styl coraz częściej gości w naszych domach. Cechuje go minimalizm, przejrzystość i przytulność. Dlatego idealnie sprawdza się w salonie, gdzie wygoda i przestrzeń są wyjątkowo ważne. Nikogo nie zdziwi więc fakt, że szczególnym elementem, jeśli chodzi o styl skandynawski w pokoju dziennym, są kanapy do salonu.

Kanapy do salonu skandynawskiego – cechy

Jeśli aranżujemy nasz salon w stylu skandynawskim, to musimy wiedzieć, że jego kluczowym punktem jest sofa. I to taka nie byle jaka sofa! Chodzi o mebel, który już z daleka zachęca do wypoczynku. Styl skandynawski bowiem charakteryzuje się połączeniem nowoczesności i minimalizmu z przytulnością i wygodą. Kanapy do salonu w stylu skandynawskim nie będą więc sprawiały wrażenia surowych. Będą elementem tworzącym wyjątkową i bezpieczną domową atmosferę.

Sofa do salonu w stylu skandynawskim będzie posiadała prostą formę. Nie ma więc tu miejsca na ozdobne wykończenia i nieoczywiste kształty. Co w żaden sposób nie odbiera kanapom do salonu skandynawskiego ich przytulności i zachwycającego wyglądu. Naturalne materiały, którymi obijane są kanapy, powinny zachęcać do błogiego wypoczynku. 

Dopełnieniem najwyższej klasy relaksu w stylu skandynawskim są liczne poduszki, które mają podkreślić istotę wygody w pokoju dziennym.Pamiętajmy również, że wygoda w salonie skandynawskim to nie tylko miękka kanapa i poduszki. To również nowoczesne rozwiązania, które sprawiają, że wypoczynek w pokoju staje się jeszcze wygodniejszy. Mowa oczywiście o sofach z funkcją spania. Nie powinno ich zabraknąć we wnętrzu, które jest funkcjonalne i nastawione na relaks.

Natura w Twoim domu

Bardzo ważnym elementem salonu skandynawskiego jest natura. Objawia się ona, chociażby w postaci drewna, które często króluje w tego typu pomieszczeniach. Możemy je spotkać w postaci paneli, ram okien, ale i wykończeń mebli – w tym i kanap do salonu. Najlepszym rozwiązaniem w takim wypadku będzie wybór sofy na drewnianych nóżkach. Będzie to idealne uzupełnienie wnętrza, w którym królują naturalne elementy oraz wprowadzi lekkość i poczucie jeszcze większej przestrzeni, nawet w stosunkowo małych salonach.

 

Skandynawskie kolory

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem fakt, że w skandynawskim pokoju króluje biel. Jasna przestrzeń, duże okna i białe ściany to znak rozpoznawczy dla tego stylu. Dlatego sofa do salonu skandynawskiego również powinna być utrzymana w takim klimacie. Nie oznacza to jednak, że bezwzględnie powinna być ona śnieżno biała. Oczywiście takie rozwiązanie sprawdzi się wyjątkowo dobrze, szczególnie gdy lekko przełamiemy biel wzorzystymi poduszkami, np. w kolorze niebieskim. 

Nie mniej, pamiętajmy, że styl skandynawski lubi się bardzo z pastelami. A zasadę tą warto zastosować właśnie w kontekście kanapy do salonu. Możemy zdecydować się na pastelowy żółty, niebieski, zielony, czy różowy. Wszystko zależy od naszych preferencji. Ciekawym rozwiązaniem jest również dobranie dodatków (nielicznych, ponieważ w skandynawskim salonie nie ma ich wiele) pod kolor właśnie wyróżniającej się delikatnie sofy. Wbrew pozorom kanapa w stylu skandynawskim nie musi być nudna