Jak wybierać krzesła gabinetowe do biura?

Szukasz wygodnych oraz ergonomicznych elementów wyposażenia do biura? Jedne z najważniejszych z nich stanowią krzesła gabinetowe. Od ich odpowiedniego dobrania zależy naprawdę wiele, m.in komfort oraz produktywność naszych pracowników. Warto poświęcić chwilę na rozeznanie się wśród nich, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, co do tego na czym posadzimy naszych podwładnych.

 

Dlaczego właśnie krzesła gabinetowe?

 

Jeśli pracujemy w biurze to siedzimy na nich po kilka godzin dziennie, często nie zwracając na nie większej uwagi. Problem zaczyna się wtedy, gdy nie są wygodne, lub się zepsują. Mowa oczywiście o krzesłach gabinetowych, jednym z najważniejszych, tuż obok biurka i komputera, narzędzi nowoczesnej pracy. Fotele gabinetowe nie tylko wpływają na nasze samopoczucie w czasie godzin   za biurkiem, ale także oddziaływują na nas w ciągu całego dnia. Źle dobrany fotel może nawet odbić się na naszym zdrowiu. Dlatego też, wszyscy pracodawcy przy wyborze odpowiednich krzeseł powinni kierować się przede wszystkim dobrem pracowników, a to z kolei przełoży się na ich większą efektywność. Doskonale zdają sobie z tego faktu sprawę firmy, które proponują nowoczesne siedziska. Przykładem może być Biuromax, jakiego ofertę znajdziecie pod poniższym adresem: www.biuromax.pl/fotele-krzesla-obrotowe. Co jednak dokładnie powinniśmy wiedzieć przed wyruszeniem do sklepu? Czytajcie poniżej.

Nowoczesne fotele biurowe

 

W przypadku foteli biurowych kwestią kluczową jest ich ergonomia, a więc cechy które gwarantują prawidłową postawę podczas roboczego dnia. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na podłokietniki, które pozwalają na odciążenie kręgosłupa przy siedzeniu. Po czym poznamy, że są dobrze ustawione? Najważniejszy w tym wypadku jest kąt pomiędzy ramieniem, a przedramieniem, jaki powinien wynosić 90 stopni. Nie zawadzi też sięgnąć po modele z regulowanymi podłokietnikami.

 

Druga co do ważności sprawa to wysokość naszego krzesła gabinetowego. Również i tutaj przyda nam się kątomierz. Kiedy wygodnie oprzemy całe stopy o podłoże, kąt pomiędzy udami, a podłogą powinien wahać się pomiędzy 90, a 110 stopniami – nie więcej i nie mniej. I w tym przypadku warto rozważyć krzesła z regulowaną wysokością, co obecnie jest standardem.

 

Nie bez znaczenia pozostaje także same siedzisko. Nie należy kupować foteli, w jakich głębokość siedziska jest mniejsza, niż długość podudzia użytkownika. Dlaczego? Jeśli będzie ono mniejsze siedzenie na nim może okazać się bardzo niewygodne.

 

Kierowanie się powyższymi zasadami przy wyborze fotela biurowego nie wyczerpuje oczywiście tematu ergonomii, jednak zapewnia nam podstawowe zabezpieczenie, co do komfortu jego użytkowania. Każde krzesło powinno być dobierane indywidualnie, w zależności od szczególnych potrzeb pracowników.

Co ze stylem?

 

Choć nowoczesne przestrzenie biurowe cechuje minimalizm to przy wyborze krzeseł gabinetowych, powinniśmy również zwrócić uwagę na ich styl. Powinien on odpowiadać reszcie wnętrz. Czy możemy sobie w tej kwestii pozwolić na odrobinę ekstrawagancji? Oczywiście! Musimy jednak pamiętać, że wiele tutaj zależy od profilu naszej firmy i biura. Inne fotele będą pasowały do korporacji, inne do małej, lokalne firmy, a jeszcze inne do agencji reklamowej. Nie należy też zapominać, że krzesła mają być przede wszystkim praktyczne, a więc inwestycja w designerskie modele nie zawsze jest najlepszą opcją, choć naprawdę przykuwają one uwagę.