Czy warto korzystać z pomocy aranżera wnętrz?

Jakub: według mnie bez dwóch zdań warto. Nie wyobrażam sobie co, by było z moim mieszkaniem gdyby nie profesjonalista. Przede wszystkim dlatego, że moja praca wymaga wielu wyjazdów. Nie mam czasu, aby odwiedzać setki sklepów z meblami i dodatkami. Podejrzewam, że gdyby nie profesjonalista, który projektowanie wnętrz  ma we krwi, wszedłbym do pierwszego lepszego marketu meblowego i kupił wszystko, co wcisnąłby mi sprzedawca. Inna możliwość jest taka, że do dziś spałbym na materacu, a za stolik miał karton z książkami. Cieszę się, że skorzystałem z pomocy, bo efektem jest mieszkanie, które wizualnie bardzo mi się podoba, a przy tym dobrze się w nim mieszka. Dlatego jeśli ktoś mnie pyta czy wartko skorzystać z aranżera – jasne, że warto.

 

Klaudia: długo wahałam się czy wynająć architekta wnętrz czy też nie. Przede wszystkim dlatego, że chciałam sobie sama urządzić mieszkanie, tak aby było ono w moim stylu. Ostatecznie po kilku dnia ciągłego myślenia o tym, jak powinno wyglądać moje mieszkanie zapukałam do drzwi pracowni projektowej. I prawdę powiedziawszy bardzo się cieszę, że to zrobiłam. Mój architekt przeprowadził ze mną wywiad i bardzo szczegółowo pytał o jakim stylu myślałam. Powiedziałam mu nazwy kilku, ostatecznie wybraliśmy dwa główne. Przygotował projekty pomieszczeń – jedne miał być w stylu glamour, drugie w nowoczesnym. Okazało się, że korytarz oba te  style doskonale łączy także, że całe mieszkanie jest jedną spójną całością. Świetna sprawa, sama na pewno bym na to nie wpadła. Dlatego uważam, że wartko korzystać z pomocy aranżera wnętrz.

fot: https://www.dom-art.eu/p/slavic-space/

 

Jarosław: według mnie nie tylko warto, ale wręcz trzeba. Skorzystałem z pomocy profesjonalisty, gdy urządzałem moją kawiarnię. To było już dobre siedem lat temu, a do mnie wciąż przychodzą ludzie zachwyceni wystrojem mojego lokalu. Projektant wziął pod uwagę nazwę, która w tłumaczeniu na polski oznacza „Księżycowy Rogal” i urządził wszystko, tak aby kojarzyło się z księżycem. Świetnie to wygląda i jestem pewien, że niewiele jest w tym kraju kawiarni, w których desery podaje się na tarczy księżyca w pełni. Moi goście lubią ten wystrój, dlatego choć powoli zaczynam rozmyślać nad odświeżeniem, to ciągle nie mogę się na to zdecydować, bo klienci bardzo chwalą wystrój pomimo tego, że minęło już kilka lat. Jeszcze nie wiem kiedy się zdecyduje na ten krok, ale wiem na pewno, że znów moje wnętrza będzie urządzał ten sam aranżer. Myślę, że opinia moich klientów jest najlepszą odpowiedzią na zadane pytanie.

Jowita: korzystałam z usług architekta wnętrz kiedy otwierałam mój salon fryzjerski. To salon w dużym mieście, więc musiałam się czymś wybić. Poprosiłam projektanta, aby stworzył takie wnętrze, do którego ludzie będą chcieli przychodzić choćby po to, żeby przyjrzeć się mu z bliska. Udało się mam wielu klientów, którzy pierwszy raz z moich usług skorzystali, bo przechodzili i koniecznie chcieli sprawdzić jak mój salon wygląda od środka. Jednym słowem: tak, warto.