Wybieramy kominek do domu- czy kominek gazowy to dobry pomysł?

drewniany kominek

Odwiedzając Jotul Studio Kraków szybko zorientujemy się, jak szeroki wybór różnego rodzaju kominków tutaj znajdziemy.

Niezależnie od tego, czy podjęliśmy już decyzję, co do typu kominka, jaki nas interesuje, możemy tutaj na żywo zobaczyć, jak prezentują się wkłady kominkowe: https://kominkiznorwegii.com/oferta/jotul/wklady-kominkowe/, a także piece wolnostojące- zarówno w tej klasycznej, żeliwnej i masywnej wersji jak i w opcji bardziej nowoczesnej. Odwiedzając taki salon sprzedaży dajemy sobie także możliwość zapytania o kwestie, które nas najbardziej interesują, a które mogą być związane z wydajnością kominka, jego eksploatacją oraz sposobem użytkowania. Możemy się także poradzić w kwestii jego instalacji we własnym budynku.

Nowoczesny kominek gazowy

Jednym z najbardziej nowoczesnych i polecanych rozwiązań jest wkład kominkowy do opcji zasilania paleniska gazem z przyłącza działki do gazociągu. W przypadku takiego kominka mamy do czynienia z zamkniętą i w pełni bezpieczną komorą spalania, gdzie widzimy na zewnątrz pewną wizualizację tradycyjnego paleniska. Taki wkład kominkowy wymaga specjalnej zabudowy i musi zostać podpięty do miejsca ujścia spalin, a więc do komina. W przypadku takiej opcji tak naprawdę całkowicie odchodzi nam kwestia systematycznego zaopatrywania się w opał i składowania go w bliskiej odległości kominka. Nie musimy się również martwić o to, że kominek będzie trudny do utrzymania w czystości- problem ten pojawia się raczej przy kominkach na drewno lub co gorsza- na węgiel.

Ogromną zaletą kominka na gaz jest możliwość sterowania jego pracą za pomocą specjalnego pilota lub panelu. Możemy więc zmniejszyć lub zwiększyć siłę grzania, a nawet zaprogramować pracę kominka w czasie. Taki sposób ogrzewania można zastosować jako alternatywne źródło ciepła i dogrzewać kominkiem jedno wnętrze w sposób sporadyczny czy też okazjonalny. Istnieje jednak też możliwość wykonania instalacji, która pozwoli rozprowadzać wygenerowane w kominku ciepło także i do innych pomieszczeń. Tym samym kominek może stanowić jedyny sposób ogrzewania domu.