Co to są domy segmentowe i jakie są ich zalety?

Decyzja o budowie własnego domu jest jedną z najważniejszych w życiu, a liczba dostępnych rozwiązań daje w tej kwestii naprawdę sporo możliwości. Jedną z nich jest dom segmentowy, który w ostatnich latach cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Co to są domy segmentowe i czy rzeczywiście warto w nie inwestować? Sprawdźmy!

Co to są domy segmentowe?

Dom segmentowy jest połączeniem kilkunastu gotowych, dużych elementów, które tworzą całą konstrukcję. Przygotowywane są one w fabryce, a dopiero potem dostarcza się je na miejsce budowy i łączy ze sobą. Elementy wykonywane są z odpowiednio zaimpregnowanego drewna, co niesie wiele korzyści dla budujących.

Z czego wynika duża popularność tego rodzaju obiektów? Posiadają one liczne zalety i dzięki nim coraz częściej stanowią doskonałą alternatywę np. dla obiektów murowanych czy betonowych. Pozwolą inwestorowi zaoszczędzić czas, pieniądze, a także stworzą w pomieszczeniach odpowiedni, przyjazny domownikom mikroklimat.

Jakie zalety ma dom segmentowy?

Skoro wiesz już, czym są domu segmentowe, możemy przejść do najważniejszej kwestii – ich zalet. Omówienie każdej z nich nieco dokładniej pozwoli Ci łatwiej podjąć ostateczną decyzję. Być może to właśnie dom segmentowy jest tym, który będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem na lata?

  1. Czas budowy. Domy segmentowe, nazywane również modułowymi, wyróżniają się na tle innych konstrukcji przede wszystkim tym, że wznosi się je w bardzo krótkim czasie. To ich najważniejsza zaleta i jednocześnie duże udogodnienie dla inwestorów, którzy nie lubią czekać i chcieliby cieszyć się wysokiej klasy rozwiązaniem tak szybko, jak to możliwie. Sprawna ekipa budowlana zapewni budowę tego rodzaju obiektu nawet w 2-3 miesiące – niezależnie od jego wielkości czy stopnia skomplikowania.
  2. Koszt. W zdecydowanej większości przypadków domy segmentowe są o wiele tańsze od tych wznoszonych z betonu czy cegieł. Wynika to przede wszystkim z mniejszej ilości prac, jakie należy wykonać, a także mniej kosztownych materiałów. W efekcie możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, co jest bez wątpienia ogromną zaletą tego rodzaju inwestycji.
  3. Możliwość wznoszenia o każdej porze. Domy z betonu należy stawiać w warunkach suchych, dlatego odbywa się to najczęściej latem. W przypadku tych modułowych jest zupełnie inaczej – budowę można rozpocząć i zakończyć nawet jesienią czy zimą, kiedy warunki zewnętrzne nie są korzystne. Oznacza to, że możesz spełnić swoje marzenie o pięknym domu bez względu na porę roku.
  4. Korzystny mikroklimat. Jak wspomnieliśmy na początku, domy segmentowe powstają z naturalnego materiału, jakim jest drewno. W efekcie są ekologiczne i zapewniają doskonały mikroklimat oraz poziom wilgotności we wnętrzach. Wpływa to na komfort użytkowników – zwłaszcza tych, którzy cierpią na różnego rodzaju alergie.

Wiesz już, co to są domy segmentowe i jakie mają zalety. Możesz więc zainwestować w nie i cieszyć się wspaniałym obiektem, trwałym na lata. Pamiętaj jednak, że chcąc uzyskać najlepszy efekt, powinieneś skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, takich jak Drewdom.com – wtedy zyskasz pewność, że inwestycja będzie w stu procentach udana!