Ciekawe pomysły na aranżację łazienki

Nie ma się co oszukiwać- w łazience to właśnie odpowiednia ceramika najmocniej wpływa na jej wygląd i charakter. Stosowana w tego typu pomieszczeniach ze względów praktycznych, doskonale radzi sobie ze środowiskiem o podwyższonej wilgotności, pozostając w niezmiennej formie przez wiele długich lat. Jednakże, jaką ceramikę wybrać i czy podążać za najnowszymi trendami? Wybierać kolory stonowane i klasyczne, czy może postawić na odrobinę mocniejsze akcenty? Do naszej dyspozycji pozostaje wiele kolekcji renomowanych marek, ale powinniśmy być też świadomi tego, co najbardziej się nam podoba.

 

Ciepłe drewno ciągle na topie

 

Płytki będące doskonałą imitacją naturalnego drewna ciągle są bardzo modne. Można zdecydować się na nie w wersji płytek podłogowych lub ściennych. W przypadku płytek podłogowych bardzo często ich format przypomina typowe deski drewniane, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszej imitacji drewnianej podłogi. Takie płytki znajdziemy w kolekcji marki La Fabrica, która to ceramika produkowana jest od lat we Włoszech. Kolekcje tej marki podbiły wiele krajów niemalże na całym świecie. Płytki ceramiczne La Fabrica wyróżnia dbałość o detale oraz piękne wzornictwo, a kolekcja płytek drewnopodobnych należy do tych najpopularniejszych i najlepiej się sprzedających.

 

Płytki podłogowe ułożone w szachownicę

 

Ciekawym połączeniem w kwestii płytek podłogowych jest ich ułożenie w szachownicę składającą się z dwóch, kontrastujących kolorów- białego i czarnego. W przypadku takiej kombinacji najlepsze okażą się płytki ceramiczne La Fabrica w kształcie kwadratów. Taka podłoga jest bardzo elegancka i wyjątkowo ciekawa, decydując się na takie rozwiązanie można więc na ścianach umieścić płytki o gładkiej i bardziej stonowanej strukturze. Wykonana w taki sposób podłoga od razu będzie się rzucać w oczy już po otwarciu drzwi łazienki. Jest to też rozwiązanie praktyczne, łatwe do utrzymania w czystości. Akcenty kolorystyczne natomiast możemy wprowadzić w kwestii dodatków i dekoracji.